Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Parlament Europejski przyjął program Erasmus+: bądzmy aktywni! na lata 2014-2020 w wysokości 14,8 mld euro PDF Drukuj Email

erasmusW dniu 19 listopada na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu zostało przyjęte rozporządzenie oraz budżet dla programu Erasmus+ na lata 2014-2020 w wysokości 18,8 mld euro.

 "Myślę, że będę wyrazicielem wielu opinii, że Erasmus jest programem, który pozwala młodym ludziom rozwijać skrzydła, uwierzyć w swoje  umiejętności, nawiązać kontakty i przyjaźnie, szlifować języki obce, poznawać kulturę i historię krajów UE. Program ten jest szczególnie ważny dla ludzi młodych z krajów Europy wschodniej, bo pozwala im doświadczyć tego czego ich rodzice byli pozbawieni. - powiedziała Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska na forum PE tuz po głosowaniu.

 Erasmus+ łączy wszystkie dotychczasowe inicjatywy w jeden program: "Comenius" (edukacja szkolna), "Erasmus" (wyższa edukacja), "Leonardo da Vinci" (kształcenie i szkolenie zawodowe), "Grundtvig" (edukacja dorosłych), "Erasmus Mundus" (międzynarodowa wyższa edukacja) i "Młodzież w działaniu" (działania młodzieżowe). Program został też rozszerzony dla młodych przedsiębiorców, dając przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od bardziej doświadczonych osób prowadzących firmy w innych państwach członkowskich.  Po raz pierwszy w historii wprowadzony został również oddzielny fundusz dla sportu.     

  "Zatwierdzony budżet programu jest o 40% większy niż ten w kończącej się właśnie perspektywie. Ponad 4 mln osób otrzyma wsparcie, aby móc uczyć się, szkolić, pracować lub odbyć wolontariat w innym kraju."- podkreśliła Poseł Łukacijewska.

Z Erasmusa, w ostatnich 12 latach, skorzystało już ponad 130 tysięcy studentów z Polski. Nasze uczelnie przyjęły ponad 35 tysięcy studentów zagranicznych. W sieci objętej są 4 tysiące uczelni z UE, w tym 315 polskich uczelni. Polska należy do krajów najlepiej wykorzystujących przyznane środki programu Erasmus.

"Cieszę się, że beneficjentami programu mogą być także organizacje prowadzące działalność w zakresie sportu masowego. Dlatego też głosowałam za przyjęciem sprawozdania." - podsumowuje Elżbieta Łukacijewska.

Poniżej znajduje się link do wczorajszego wystąpienia Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego na sesji plenarnej PE.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser. 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu