Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Odpowiedź Komisji Europejskiej na interpelację Elżbiety Łukacijewskiej odnośnie projektu nowego rozporządzenia w sprawie wyłączeń grupowych PDF Drukuj Email

komisja_europejskaW dniu 20 czerwca 2013 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją odnośnie projektu nowego rozporządzenia w sprawie wyłączeń grupowych. Niepokój Pani Poseł wzbudził fakt, iż propozycja Komisji Europejskiej może spowodować negatywne skutki dla osób niepełnosprawnych, szczególnie narażonych na negatywne konsekwencje kryzysu gospodarczego.

Z treścią interpelacji zgłoszonej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się TUTAJ, a poniżej prezentujemy odpowiedź, którą w dniu 5 sierpnia 2013 r., w imieniu Komisji Europejskiej, udzielił Komisarz UE ds. konkurencji – Joaquin Almunia:

„Komisja jest zaangażowana w obronę praw niepełnosprawnych pracowników. W kontekście trwającego procesu przeglądu ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych proponuje się poszerzenie zakresu rozporządzenia wraz z jednoczesnym wzmocnieniem środków ochrony, w szczególności wymogów przejrzystości i oceny bardzo dużych programów pomocy, potencjalnie w dużym stopniu zakłócające konkurencję. Ocena ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bardziej skutecznego i wydajnego wykorzystania funduszy publicznych w dobie ograniczeń budżetowych.

Próg proponowany w ogólnym rozporządzeniu w sprawie wyłączeń blokowych powodujący obowiązek zgłoszenia bardzo dużych programów może spowodować konieczność notyfikacji niektórych polskich programów w zakresie pomocy na zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Niemniej jednak wspomniany próg został przedstawiony w projekcie ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych, na temat którego Komisja aktualnie gromadzi opinie poprzez konsultacje społeczne i dyskusje z państwami członkowskimi. Komisja otrzymała uwagi dotyczące projektu ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych od wielu obywateli oraz organizacji reprezentujących osoby niepełnosprawne, a także od polskich władz. Komisja przeanalizuje te uwagi i rozważy, jak najlepiej zająć się poruszonymi kwestiami dla dobra osób niepełnosprawnych. Należy podkreślić, iż Komisja z pewnością nie zamierza zaostrzyć szczegółowych warunków zgodności ustalonych w ogólnym rozporządzeniu w sprawie wyłączeń blokowych związanych z pomocą dla pracowników niepełnosprawnych w stosunku do obowiązujących obecnie zasad.

Zmieniony wniosek dotyczący ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym przed końcem roku i będzie ponownie przedmiotem konsultacji społecznych. Osoby niepełnosprawne, reprezentujące ich organizacje oraz krajowe administracje będą mogły w ten sposób uważnie śledzić postęp w zakresie wyłączeń blokowych oraz zostaną poproszone o zgłoszenie swoich uwag.”

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu