Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie przemysłowego wykorzystania metanolu i etanolu w Unii Europejskiej PDF Drukuj Email

metanol_zdjecieW dniu 11 lipca 2013 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie przemysłowego wykorzystania metanolu i etanolu w Unii Europejskiej.

Pani Poseł zwróciła uwagę na fakt nielegalnego wykorzystania metanolu oraz skażonego alkoholu etylowego (używanych w przemyśle) do produkcji wyrobów alkoholowych.

Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się poniżej:

"Co pewien czas występują w Europie przypadki kupowania metanolu przeznaczonego do wykorzystania przemysłowego, który następnie w nielegalny sposób jest rozcieńczany i sprzedawany jako spirytus.


Atrakcyjny dla przestępców trudniących się nielegalną produkcją alkoholu jest również skażony alkohol etylowy przeznaczony na cele przemysłowe, a tym samym zwolniony z podatku akcyzowego.


W związku z powyższym zwracam się z następującymi pytaniami do Komisji Europejskiej:


1. Czy Komisja Europejska posiada dane na temat skali produkcji i przemysłowego wykorzystania metanolu w Unii Europejskiej?


2. Czy metanol, który może powodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia podlega kontroli wewnątrz wspólnotowej ze względu na jego wykorzystanie w przemyśle?


3. Czy Komisja Europejska planuje prace nad uzupełnieniem Załącznika XVIII „Ograniczenie dotyczące produkcji, wprowadzania do obrotu i stosowania niektórych niebezpiecznych substancji, mieszanin i wyrobów" Rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH)?


4. Czy Komisja Europejska posiada pełne dane na temat przemysłowego wykorzystania skażonego alkoholu etylowego w Unii Europejskiej?

5. Czy Komisja Europejska planuje przeprowadzić kampanię informacyjną dla obywateli, gdyż poziom spożycia nielegalnego alkoholu jest zróżnicowany w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że z szarej strefy pochodzi ok. 30% całkowitej globalnej konsumpcji alkoholu?"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu