Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie wstrzymania unijnych dotacji dla województwa podkarpackiego PDF Drukuj Email

komisja_europejskaW dniu 19 marca 2013 r. (opublikowano 12 kwietnia 2013 r.) Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie wstrzymania unijnych dotacji dla województwa podkarpackiego.

Pani Poseł pytała o powody wstrzymania płatności oraz okres na jaki dotacje będą zablokowane. Elżbieta Łukacijewska zapytała także o to, czy Komisja Europejska zwróciła się do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie o przekazanie informacji, które dotacje są przedmiotem śledztwa w sprawie prawdopodobnych nieprawidłowości. Niepokój Pani Poseł wzbudził również fakt, iż Komisja Europejska zastosowała w tym przypadku odpowiedzialność zbiorową beneficjentów, pytając o podstawy takiej decyzji oraz planowane działania w celu uruchomienia środków na projekty nieobjęte śledztwem.


Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się poniżej:


"W związku z wstrzymaniem unijnych dotacji dla województwa podkarpackiego, co prawdopodobnie związane jest z doniesieniami medialnymi i prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie postępowaniem dotyczącym prawdopodobnych nieprawidłowości podczas wypłacania dotacji z lat 2011-2012, zwracam się do Komisji Europejskiej z następującymi pytaniami:

1. Co było podstawą do wstrzymania płatności za grudzień 2012 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego?


2. Na jak długi okres Komisja Europejska ma zamiar wstrzymać dotacje?


3. Czy Komisja Europejska zwróciła się do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie o przekazanie informacji, jakie dotacje są przedmiotem śledztwa, gdyż z doniesień medialnych wynika, że Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego takich informacji nie posiada?


4. Na jakiej podstawie Komisja Europejska postanowiła ukarać wszystkich beneficjentów i wstrzymać certyfikację dotacji dla całego regionu (tym samym stosując zbiorową odpowiedzialność, która może mieć negatywny skutek ekonomiczny i gospodarczy dla regionu)?


5. Jakie działania zamierza podjąć Komisja Europejska, tak żeby nie wstrzymywać wypłacania funduszy na projekty, których śledztwo prokuratury nie dotyczy?"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu