Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie pieszych przejść granicznych Polski z Białorusią, Rosją i Ukrainą PDF Drukuj Email

zakaz_ruchu_pieszychW dniu 18 lutego 2013 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie pieszych przejść granicznych Polski z Białorusią, Rosją i Ukrainą.

Zadane pytanie dotyczyło kwestii ich większej ilości na wschodniej granicy Polski, będącą jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej.


Niepokój Pani Poseł wzbudził fakt, iż pomimo ich dużego znaczenia w rozwoju gospodarczym regionów przygranicznych, obecnie istnieją jedynie 2 przejścia graniczne tego typu, z czego np. żadne w Bieszczadach na Podkarpaciu.


Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską można zapoznać się poniżej:


"Piesze przejścia graniczne są jedną z ważniejszych form przekraczania granicy państwa. Służą one nie tylko pieszym i rowerzystom, zamieszkującym tereny przygraniczne oraz przyczyniają się do rozwoju turystyki i handlu przygranicznego oraz ograniczenia ruchu samochodowego i nielegalnego przemytu.

W związku z faktem, iż na wschodniej granicy Polski, będącą jednocześnie zewnętrzną granicą UE, funkcjonują jedynie 2 piesze przejścia graniczne (w Białowieży z Białorusią oraz w Medyce z Ukrainą) oraz ich możliwym dużym znaczeniem w rozwoju gospodarczym regionów Bieszczad, Roztocza, Podlasia czy Suwalszczyzny, zwracam się do Komisji z następującymi pytaniami:

- Jaki jest stosunek Komisji do kwestii rozwijania istniejących i budowy nowych pieszych przejść granicznych Polski z Białorusią, Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) i Ukrainą?


- Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby możliwe było otwarcie nowego pieszego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE?


- Jakie działania Komisja podejmuje w celu popularyzacji budowy nowych pieszych przejść granicznych na zewnętrznych granicach UE, w tym szczególnie wschodniej granicy Polski?"

Fot.: Port Europa (www.porteuropa.eu)

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu