Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Odpowiedź Komisji Europejskiej na interpelację Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie wsparcia finansowego na modernizację lotniska w Krośnie PDF Drukuj Email

komisja_europejskaW dniu 14 listopada 2012 r. (opublikowano 30 listopada 2012 r.) Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie wsparcia finansowego na modernizację lotniska w Krośnie.

Zadane pytanie dotyczyło kwalifikowalności udzielenia wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) na modernizację infrastruktury lotniskowej w Krośnie, w związku z wcześniejszą negatywną decyzją Komisji Europejskiej w tej sprawie.


Z treścią pytania zadanego przez Panią Poseł można zapoznać się TUTAJ, a poniżej prezentujemy odpowiedź, którą w imieniu Komisji Europejskiej, niedawno udzielił Komisarz UE ds. Polityki Regionalnej - Johannes Hahn:


"Wynik negocjacji pomiędzy Komisją i władzami polskimi w sprawie programu województwa podkarpackiego na lata 2007-2013 potwierdził, że wspieranie infrastruktury lotniskowej jest ograniczone jedynie do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, co jest również uwzględnione w treści programu. Stanowisko Komisji Europejskiej jest konsekwentne i zostało przekazane władzom polskim w trakcie negocjacji. Komisja podtrzymuje swoją opinię wyrażoną w piśmie do instytucji zarządzającej Województwem Podkarpackim z dnia 30 sierpnia 2012 r., tj. że dodatkowe szkolenia lotnicze przewidziane dla lotniska w Krośnie mogą się bez problemu odbywać w ramach rozszerzonej infrastruktury lotniska Rzeszów-Jasionka. Ponadto w odniesieniu do logiki interwencji programu, priorytet programu „Innowacyjna i Konkurencyjna Gospodarka" nie obejmuje kategorii nr 29 „porty lotnicze" i w związku z tym proponowane działania, obejmujące infrastrukturę lotniska, tj. hangary, pasy startowe, drogi do kołowania, pomocnicze urządzenia nawigacyjne, płyty postojowe samolotu itd. nie mogą być uznane za kwalifikowalne do otrzymania pomocy w ramach tego priorytetu. Projekt wniosku, w swojej obecnej formie, zmierza do obejścia logiki interwencji programu oraz uzasadnionych ograniczeń wyznaczonych przez Komisję Europejską w kwestii rozwoju infrastruktury lotniskowej w regionie podkarpackim. Reasumując, z wszystkich wyżej wymienionych powodów, rozwój lotniska w Krośnie nie kwalifikuje się do współfinansowania w ramach niniejszego programu."

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu