Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Spotkanie Elżbiety Łukacijewskiej z przedstawicielami międzynarodowych stowarzyszeń przewoźników drogowych PDF Drukuj Email

przewoznicy brukselaW dniu 14 czerwca 2016 r. (wtorek) Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego spotkała się z protestotującymi pod siedzibą Komisji Europejskiej z przedstawicielami międzynarodowych stowarzyszeń przewoźników drogowych z różnych krajów UE. 

Zgromadzeni reprezentanci przewoźników protestowali przeciwko minimalnej godzinowej płacy w transporcie przyjętej w Niemczech i we Francji, która jest niezgodna z zasadą wspólnego europejskiego rynku, swobodą przepływu usług i konkurencyjnością.

spotkanie przewoznicy

Jest to kontynuacja działań Poseł Łukacijewskiej, która w niedawnej przeszłości na forum Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim, podejmowała szereg inicjatyw mających na celu wyjaśnienie kwestii wprowadzenia minimialnej stawki godzinowej na terenie Niemiec, spotykając się z przedstawicielami zainteresowanych stron, jak również kierując interwencje do odpowiednich organów i instytucji.

Spotkanie z przedstawicielami przewoźników drogowych to konsekwencja przesłanego ostatnio wspólnie z grupą polskich posłów z Grupy EPL oraz prawie 60 posłów z innych krajów UE zapytania do Komisji Europejskiej dotyczącego wprowadzenia przez Niemcy ustawy o płacy minimalnej. Jeśli pytanie otrzyma poparcie większości grup politycznych w Parlamencie Europejskim wówczas Komisja będzie zobowiązana udzielić odpowiedzi podczas jednej z Sesji Plenarnych.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu