Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Wizyta młodzieży z Podkarpacia w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email

IMG 2484W dniach 19-23 kwietnia 2015 na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego grupa młodzieży z Podkarpacia uczestniczyła w wycieczce do Brukseli. Wśród uczestników wycieczki byli głównie finaliści konkursów organizowanych przez Panią Poseł, młodzież z Caritas Przemyśl oraz wolontariusze i ich opiekunowie z Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku.

IMG 2403

Pierwszego dnia wycieczki, po zakwaterowaniu w hotelu w Antwerpii uczestnicy udali się na uroczystą kolację, podczas której spotkali się z Poseł Elżbietą Łukacijewską. Była to wspaniała okazja do integracji uczestników oraz rozmowy z Panią Poseł. W trakcie spotkania, uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. J. Słowackiego w Jarosławiu zaprezentowały  autorską kolekcję sukni symbolizujących flagi wybranych krajów Unii Europejskiej.

IMG 2351

IMG 2318

Drugi dzień wyjazdu goście spędzili w Brugii. To przepiękne miasto nazywane ,,Flamandzką Wenecją” zauroczyło wszystkich uczestników, którzy między innymi mieli okazję zobaczyć zabytkową Starówkę, Bazylikę stojącą przy Burg Square - Heilige Bloed Basiliek, w której znajduje się relikwiarz z krwią Chrystusa.

IMG 2446

IMG 2460

Na najważniejszy punkt programu, a więc zwiedzanie Parlamentu Europejskiego zaplanowany został trzeci dzień. Uczestników wycieczki w Parlamencie Europejskim powitała Elżbieta Łukacijewska, która zaprosiła grupę na interesującą prezentację dotyczącą funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Grupa zwiedziła także główną salę plenarną, w której odbywają się posiedzenia z udziałem wszystkich posłów.

IMG 2501

Ostatnim etapem pobytu w Belgii było zwiedzanie jej stolicy - Brukseli. Uczestnicy poznali krótką historię miasta i zwiedzili najpiękniejsze miejsca m.in. Plac Królewski, Grande Place wraz z otaczającymi go zabytkowymi kamieniczkami, gotycką Katedrę Św. Michała i Św. Gduli oraz Królewskie Muzeum Armii.

IMG 2512

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili na Podkarpacie w czwartkowy wieczór.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu