Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Udział Elżbiety Łukacijewskiej w przesłuchaniu kandydata na komisarza ds. transportu i przestrzeni kosmicznej PDF Drukuj Email

komisja europejskaW dniu 30 września 2014 r. w Parlamencie Europejskim w Bruskeli odbył się drugi dzień przesłuchań kandydatów na komisarzy Komisji Europejskiej. Elżbieta Łukacijewska, członek komisji Transportu i Turystyki wzięłą udział w przesłuchaniu pochodzącego ze Słowacji - Maroša Šefčoviča, będącego kandydatem na unijnego komisarza ds. transportu i przestrzeni kosmcznej.

Każdy kandydat na komisarza w Komisji Europejskiej przejść musi procedurę przesłuchań, które organizowane są przez poszczególne komisje w Parlamencie Europejskim. W przypadku Maroša Šefčoviča odpowiedzialnymi za organizację wysłuchania były Komisja Transportu i Turystyki (TRAN), a także, jako organ powiązany z obszarem kompetencji nowego komisarza, Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE).

Procedura przesłuchań kandydatów na komisarzy Komisji Europejskeij składa się z następujących etapów:

1) Procedura pisemna: kandydat musi przygotować pisemną odpowiedź na pięć pytań od eurodeputowanych.

2) Trzygodzinne przesłuchanie transmitowane na żywo w internecie: spotkanie kandydata z odpowiednią komisją parlamentarną. Przyszły komisarz ma prawo do 15-minutowego przemówienia otwierającego przesłuchanie, następnie odpowiada na pytania deputowanych.

3) Spotkanie ewaluacyjne: komisja musi podjąć decyzję w ciągu 24 godzin od wysłuchania. Może zarządać dalszej informacji pisemnej.

4) Oddzielne raporty ws. kandydatów trafiają do Konferencji Przewodniczących Komisji PE oraz Konferencji Przewodniczących PE, która w przypadku braku potrzeby uzyskania dalszych informacji o kandydacie, zamyka przesłuchanie.

Od rezultatów przesłuchań zależeć będzie to, czy cała nowa Komisja Europejska pod kierunkiem Jean-Claude'a Junckera uzyska w październiku poparcie Europarlamentu.

Podczas przesłuchania Maroša Šefčoviča, Elżbieta Łukacijewska zadała pytanie dotyczące oceny sytuacji na rynku przewozów kabotażowych w UE oraz aktualnej możliwości wykorzystania środków wspracia dla przewoźników drogowych, których działalność została organiczona ze względu na obowiązujące embarga na improt niektórych towarów z UE do Rosji.

Pełna treść pytania oraz odpowiedź Maroša Šefčoviča dostępna jest poniżej:

komisja przesuchanie

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu