Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Apel Elżbiety Łukacijewskiej przeciwko opłatom drogowym dla obcokrajowców w Niemczech PDF Drukuj Email

niemcy autostradaEuroposeł Elżbieta Łukacijewska, członkini komisji ds. transportu PE, wspólnie z posłami Grupy EPL z Austrii, Holandii, Czech, Francji i Luksemburga wystosowała kilka dni temu apel przeciwko planom wprowadzenia opłat wobec kierowców zagranicznych za korzystanie z niemieckich autostrad.

Temat ten ma powrócić podczas planowanego wysłuchania kandydata na Komisarza ds. transportu Marosa Sefcovica. Członkowie komisji TRAN zapowiedzieli, że wezwą KE do wprowadzenia nowego, ujednoliconego i sprawiedliwego dla mieszkańców UE planu opłat za autostrady i drogi szybkiego ruchu w krajach Unii Europejskiej.

- System opłat za korzystanie z dróg w Niemczech nie może opierać się na zasadach, które będą w jakikolwiek sposób dyskryminowały użytkowników niemieckich dróg pochodzących z innych krajów. Wprowadzenie takich przepisów może stanowić naruszenie podstawowych zasad UE, jakimi są równość podmiotów i swoboda przepływu osób. Podczas najbliższego wysłuchania kandydata na komisarza ds. transportu będę chciała usłyszeć jakie jest jego stanowisko w tej sprawie - powiedziała europoseł PO.

Posłowie nawiązując do projektu dyrektywy Komisji Europejskiej z 2013, opowiadają się między innymi za wprowadzeniem jednolitego systemu winiet za korzystanie z dróg i autostrad oraz za wykorzystaniem części dochodów z tytułu opłat na modernizację, rozwinięcie i utrzymanie infrastruktury drogowej. Apelują również o większą przejrzystość, jeżeli chodzi o części składowe proponowanej opłaty drogowej (podatek od infrastruktury drogowej i ekologiczny).

- Niemcy powinni zachować transparentność i wykazać, że zarówno użytkownicy krajowi jak i zagraniczni będą obciążeni kosztami korzystania z infrastruktury drogowej w ten sam sposób - podsumowała europoseł Łukacijewska.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu