Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Sprzeciw Elżbiety Łukacijewskiej wobec projektu zakładającego wprowadzenie opłat za korzystanie z niemieckich dróg przez obcokrajowców PDF Drukuj Email

niemcy autostradaW dniu 9 lipca 2014 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego w imieniu  europosłów EPL wyraziła sprzeciw wobec projektu prawa niemieckiego ministerstwa transportu, który zakłada wprowadzenie w życie opłat za korzystanie z dróg, ale tylko wobec kierowców zagranicznych.

"Uważam, że politycznie, intencje planu niemieckiego, mają charakter jawnie dyskryminujący. Wprowadzenie opłat wyłącznie dla kierowców z zagranicy jest, niestety, krokiem wstecz na ścieżce europejskiej integracji. Nie chodzi o to, czy projekt jest formalnie zgodny z przepisami europejskimi, lecz czy jest on zgodny z europejskimi wartościami. Wprowadzenie opłat drogowych jest jak najbardziej dopuszczalne, jednak powinny one na równi traktować kierowców niemieckich i pozostałych obywateli UE" - mówi Elżbieta Łukacijewska.

Projekt zakłada wprowadzenie opłat nie tylko na autostradach, lecz na wszystkich niemieckich drogach, co szczególności martwi europosłów. Pod protestem podpisali się także europosłowie z Austrii (Claudia Schmidt), Holandii (Wim van der Camp) i Belgii (Ivo Belet) oraz Marek Plura (PO) zastępca w komisji TRAN.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu