Wydrukuj tę stronę

Monika Stepek

"Moja miesięczna przygoda związana ze stażem w Parlamencie Europejskim zaczęła się od 1 maja, kiedy to wraz z moją współstażystką Kasią dotarłyśmy do pięknego miasta jakim jest Bruksela. Nasz staż zaczynał się od 4 maja, więc miałyśmy kilka dni, aby zaznajomić się z miastem. Mieszkanie, które wynajmowałyśmy znajdowało się 8 minut drogi od Parlamentu Europejskiego oraz 15 minut od Grand Place, dlatego nie musiałyśmy poruszać się komunikacja miejską.

 

Pierwszy dzień stażu był dniem bardzo stresującym, ponieważ pierwszy raz miałam styczność z tak poważna Instytucją, jaką jest Parlament Europejski. Jednak po spotkaniu z Asystentem Pani Poseł Arturem, który nas zaznajomił i oprowadził po budynku, cały stres się ulotnił. Byłam bardzo zaskoczona pozytywną atmosferą, jaka panuje zarówno w całym Parlamencie jak i w biurze Pani Poseł, w którym odbywałam swój wymarzony staż. Pani Poseł, Elżbieta Łukacijewska okazała się przemiłą, zawsze uśmiechniętą osobą, a dzięki Asystentom Pani Poseł, mianowicie Arturowi i Agnieszce cały miesiąc minął w radosnej atmosferze i był niezapomnianym przeżyciem.

 

Przez całe 4 tygodnie pobytu miałam okazję uczestniczyć w posiedzeniach Komisji, co było niesamowitym doświadczeniem oraz zobaczyć jak wszystko wygląda od wewnątrz.

 

Staż w Parlamencie Europejskim był wspaniałą przygodą, za którą jestem bardzo wdzięczna Pani Poseł. Oprócz samego stażu miałam okazję poznać wspaniałych ludzi, zwiedzić piękne zakątki Belgii. Cały miesiąc minął w mgnieniu oka i jeżeli jeszcze raz miałabym okazje pojechać na taki staż, wybrałabym się bez zastanowienia".