Wydrukuj tę stronę

Sławomir Dzimira

"Czas jaki spędziłem podczas pobytu na stażu w biurze Pani Poseł Elżbiety Łukacijewskiej uważam za bardzo cenne i owocne doświadczenie. Był to okres zarówno pracy merytorycznej, jak i wspaniałej zabawy. Uczestnictwo w komisjach parlamentarnych, konferencjach, seminariach, spotkaniach pozwoliło mi dowiedzieć się, jak funkcjonuje parlament, a także jak wygląda praca i życie parlamentarzysty oraz zwykłych szarych pracowników. Było to doświadczenie, którego nie doznałem do tej pory. Bardzo miło będę również wspominał wszelkie „eventy”, na których miałem okazję poznać masę ciekawych ludzi.

 

Bardzo zaskoczyła mnie również sama atmosfera pracy w parlamencie, która była niezwykle nieskrępowana. Zaskakująco zgrane jest także środowisko stażystów i asystentów, którzy są bardzo pomocni, przyjaźni i chętnie uczestniczyli z nami w przeróżnych „nieformalnych spotkaniach.” Sama Bruksela, choć nie był to mój pierwszy pobyt, potrafiła mnie zachwycić swoim urokiem. Piękny Grand Place, kameralne i urokliwe kamieniczki, instytucje międzynarodowe, dużo zieleni, piękne widoki, potrafiły przykryć obraz brudnej i szarej stolicy Europy. Miasto to jest skupiskiem ludzi z całego świata, różnych kultur czy wyznań, przez co pozostanie w mojej pamięci, jako bardzo „egzotyczne” miejsce.  

 

Staż choć trwał miesiąc, minął jak jeden dzień. Był to świetny okres, którego nie zapomnę. Gorąco polecam i zachęcam wszystkich, którzy interesują się sprawami europejskimi oraz wszystkich, którzy chcą przeżyć niesamowite doświadczenie, aby nie wahali się ani chwili i spróbowali swoich sił w sercu Europy. Jestem wdzięczny Pani Poseł, za umożliwienie mi spędzenia tego miesiąca w Parlamencie Europejskim oraz asystentkom Agnieszce i Iwonie, które zawsze służyły mi swoją pomocą i radą".