Wydrukuj tę stronę
marzec 19, 2021

Konkurs

 

JAK KORONAWIRUS ZMIENIŁ MOJE ŻYCIE?

 

Pandemia Covid 19, z którą od ponad roku boryka się świat zmieniła życie nas wszystkich. Nagle z dnia na dzień w obliczu strachu o zdrowie swoje i najbliższych musieliśmy zmienić nasze życie praktycznie na każdej płaszczyźnie społecznej. Zamknęliśmy się w domach, izolując od drugiego człowieka. W branżach, w których było to możliwe, przekwalifikowano się na tryb pracy zdalnej, a placówki szkolne zostały zamknięte i przekształcone w edukację online. W celu dbania o bezpieczeństwo naszego społeczeństwa, zaczęto wprowadzać szereg obostrzeń, które miały i mają nas chronić przed wirusem. Nasze przyjaźnie i kontakty towarzyskie zamienione zostały w kontakty wirtualne, a Świat znalazł się na zakręcie historycznym i przybrał obraz, który jeszcze ponad rok temu, mogliśmy znać z filmów science fiction.

 

Pandemia zbiera swoje żniwo na wielu frontach, uderzając w niemal każdą dziedzinę naszego życia. Niestety nowa rzeczywistość niesie ze sobą szereg zagrożeń, szczególnie  wśród młodych ludzi. Coraz częściej  słyszymy o depresji wśród młodzieży, czego przyczyn można upatrywać m.in. w ograniczonych kontaktach rówieśniczych, wzmożonej przemocy domowej, czy też liczniejszych przypadkach cyberprzemocy. Niestety młodzi ludzie czy też ich rodzice często nie wiedzą do kogo mogą zwrócić się o pomoc, a dodatkową przeszkodą jest brak specjalistów w tej dziedzinie.

 

Pandemia Covid z którą przyszło Światu i Europie się zmierzyć była wielkim testem dla rządów i systemów służby zdrowia. Unia Europejska zjednoczona w tej kwestii, od samego początku wspierała państwa Zjednoczone we Wspólnej Europie przede wszystkim pod względem finansowym. Środki pieniężne które trafiły również do Polski pomogły utrzymać działalność poszczególnych sektorów gospodarki i codziennego życia.

 

Jedną z pierwszych decyzji podjętych w Brukseli po wybuchu pandemii była zmiana przeznaczenia 37 mld euro z funduszy unijnych na zakup sprzętu medycznego oraz przeciwdziałanie społecznym i gospodarczym skutkom kryzysu epidemicznego. Dzięki temu Poska zyskała 7,4 mld euro, najwięcej spośród państw członkowskich UE.

 

W celu zwrócenia uwagi na powyższe zagadnienie, a także aby poznać problemy jakim muszą stawić czoła młodzi ludzie, w związku z wprowadzonym stanem pandemii, postanowiłam przeprowadzić konkurs na esej Jak koronawirus zmienił moje życie?  Do udziału w projekcie zapraszam młodzież szkół średnich z terenu Podkarpacia. Pracę konkursowe można nadsyłać drogą elektroniczną na adres oraz w terminie do 21 czerwca 2021 roku! Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym poniżej.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!!

 

Elżbieta Łukacijewska

Poseł do Parlamentu Europejskiego