Wydrukuj tę stronę

Sylwia Wojnarowska

Staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli rozpoczęłam 9 kwietnia 2018 roku. Pierwszy dzień w Parlamencie był pełen stresu, ale jak się później okazało - niepotrzebnie. Asystenci Pani Poseł Elżbiety Łukacijewskiej - Agnieszka, Artur oraz Maciek - bardzo miło mnie przyjęli, udzielili wielu wskazówek i zawsze można było liczyć na ich pomoc we wszystkich kwestiach.

 

Praca w Parlamencie Europejskim była dla mnie przyjemnością, a ponadto dużo się tutaj nauczyłam. Spotkałam wielu znanych polityków z całej Europy, a także wiele niesamowicie pozytywnych osób, dzięki którym staż przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze. Udział w wielu posiedzeniach Komisji Parlamentarnych poszerzył moje zainteresowania w dziedzinach, które nigdy nie interesowały mnie nadzwyczajnie. Praca w biurze pokazała mi, jak wiele obowiązków posiada każdy z asystentów oraz przed jakimi wyzwaniami stają każdego dnia. Każdy dzień mojego stażu był inny, każdy na swój sposób ciekawy, a przede wszystkim każdy nauczył mnie czegoś nowego.

 

Bruksela jest też świetnym miejscem do zwiedzania. Tysiące rozmaitych atrakcji i zabytków warte są zobaczenia. Piękno Brukseli wiosną wprowadza w zachwyt, gdyż całe miasto jest przesączone kolorami kwiatów, głównie tulipanów i kwitnących różowo drzew.

 

Cały staż był dla mnie niesamowitą przygodą i jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia. Jestem wdzięczna Arturowi, Agnieszce i Maćkowi za wszystko co dla mnie zrobili - naprawdę, jesteście wspaniali. Jestem szczególnie bardzo wdzięczna Pani Poseł Elżbiecie Łukacijewskiej za szansę odbycia stażu w jej biurze, a także za wiele miłych słów. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję.