Wydrukuj tę stronę

Aleksandra Niemczyk

W listopadzie 2009 roku odbyłam staż w biurze Pani poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej. To nowe doświadczenie oceniam bardzo pozytywnie, bowiem miałam okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego oraz pracą posłów, jak i ich asystentów.

 

Muszę przyznać, iż sam budynek PE na początku wydawał się jednym wielkim labiryntem, jednakże w miarę upływu czasu, przemieszczanie się po gmachu nie sprawiało mi już problemu. Pani poseł, jak i asystentki Pani Poseł: Iwona i Kasia, okazały się być profesjonalistkami w każdym calu. Zakres obowiązków, jaki został mi powierzony spełniał całkowicie moje wymagania, bowiem czułam się jako pełnoprawny pracownik biura.

 

Praca często trwała do późnych godzin wieczornych, wówczas człowiek ma możliwość docenienia wysiłku, jaki jest wkładany przez posłów, jak i przez ich asystentów, w celu realizacji swoich obowiązków.

 

Bardzo pozytywnie oceniam swoje uczestnictwo w komisjach i posiedzeniach parlamentarnych. Dało mi to możliwość zobaczenia pracy nad projektami zupełnie „od kuchni”. Niewątpliwie to doświadczenie pozostanie głęboko w mojej pamięci jako to, które pozwoliło mi poznać funkcjonowanie tej wielkiej machiny, jaką jest Parlament Europejski.

 

Co więcej, podczas miesiąca spędzonego w Brukseli miałam możliwość poznania uroków miasta.

               

Jeśli tylko macie szansę na odbycie stażu w PE, skorzystajcie z tego, bowiem to na pewno zaowocuje wam na przyszłość.

               

Dziękuję również Pani poseł Elżbiecie Łukacijewskiej za możliwość uczestniczenia w codziennym życiu PE, chociażby przez miesiąc.