Wydrukuj tę stronę
wrzesień 22, 2011

Bruksela, Wizyta słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i młodzieży z Podkarpacia w Parlamencie Europejskim

W dniach 18 - 22 września 2011 r. na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego do Brukseli udała się grupa słuchaczy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz młodzieży z Podkarpacia. Tym razem byli to laureaci konkursów:

konkurs "Przekraczamy Granice" dla UTW,
"Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej",
• konkurs "Wypromuj swoją Małą Ojczyznę",
• zwycięzcy licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
• konkurs "Pomagam mimo wszystko",
• plebiscyt "Wolontariusz Roku",
• konkurs "Przekaż życie - Powiedz TAK! - Przeszczep Podkarpacie" w ramach konferencji nt. transplantologii,
"Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości",
"Powiatowy Konkurs Interdyscyplinarny".


Punktem głównym wyjazdu była obecność na uroczystym otwarciu wystawy pt. „Innowacyjne Podkarpackie", która zorganizowana została w Parlamencie Europejskim, przez Poseł do Parlamentu Europejskiego - Elżbietę Łukacijewską, Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza", Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Uczestnicy wyjazdu poza samą wystawą zwiedzili również resztę Parlamentu Europejskiego oraz uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej w Domu Polski Wschodniej. Na zakończenie pobytu w „stolicy" Unii Europejskiej grupa wraz z przewodnikiem zwiedziła najważniejsze zabytki oraz poznała najbardziej urokliwe zakątki miasta.

Wizyta w Brukseli oraz w samym Parlamencie Europejskim była dla większości ogromnym przeżyciem. Uczestnicy wyjazdu podkreślali wielokrotnie, „iż są bardzo wdzięczni Pani Poseł za zaproszenie oraz możliwość zwiedzenia „serca Europy".

"
Wizyta słuchaczy UTW i młodzieży z Podkarpacia w Parlamencie Europejskim w Brukseli (18-22.09.2011)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157627878293207{/myFlickr}