Wydrukuj tę stronę
kwiecień 18, 2019

Strasburg, Ostatnia w tej kadencji sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu

Wczoraj zakończyła się ostatnia w tej kadencji sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Były to cztery bardzo intensywne dni wypełnione licznymi spotkaniami, podsumowaniami, pożegnaniami oraz długimi godzinami głosowań. Był to również czas na spakowanie i posprzątanie biur poselskich.

We wtorek posłowie przyjęli nowelizację projektu ws. dodatkowego świadectwa ochronnego dla produktów leczniczych. Jest on niezwykle istotny dla Polski i polskiej gospodarki ale także dla pacjentów z racji tego, ze nie tylko umożliwia szybszy dostęp pacjentów do leków produkowanych w Polsce i Europie ale także pozwala polskim i europejskim firmom farmaceutycznym konkurować na rynkach pozaunijnych. Europoseł Elżbieta Lukacijewska - bezpośrednio zaangażowana w proces legislacyjny podsumowała głosowanie :

"Ogromnie się cieszę , ze dzięki m.in. mojej aktywności i pracy w Parlamencie Europejskim, Komisja Europejska zdecydowała się na opublikowanie propozycji legislacyjnej w sprawie dodatkowego świadectwa ochronnego dla produktów leczniczych. Jestem bardzo zadowolona, że podczas głosowania nad ostatecznym kształtem rozporządzenia przyjęto rozwiązania , o które zabiegałam. Jest to dobry koniec tej kadencji i daje mi pozytywne nastawienie i siłę aby walczyć o kolejną, w której będzie jeszcze więcej wyzwań i pracy dla Polski i Podkarpacia." - podsumowała Europosłanka.